© 2018 by Kelly Vask. Proudly created with Wix.com

Kristiina

henri

Kelly

Jaan-eerik

mart

Hea sõber!

Meie oleme Kelly’s Puzzle - viiest sõbrast koosnev bänd, kes esitab Kelly Vase loomingut.

Viljandi Kultuuriakadeemia tõi meid kokku. Algul Jaani ja Mardi, siis aasta hiljem Kelly ja Kristiina sinna juurde ning viimaks Henri. Duona alustasid Jaan ja Kelly juba 2016. aasta alguses. Ei läinud enam kaua, kui duost arenes välja esimene neljapealine koosseis, millega lood proovile panna.

2017. aasta suvel Saaremaal (juba viiekesi) herneid nosides otsustati, et on aeg. Juba nädala pärast said sõbrad prooviruumis kokku ning kõik tundus kohe nii õige! 

Kuigi tegemist on Kelly lauludega, on helikeeles tunda kõigi liikmete omapära ning just see teeb Kelly’s Puzzle'i lood huvitavaks. Ühe asja ütlemiseks on ju nii mitu võimalust. Samamoodi saab üht emotsiooni muusikas esitada mitmel erineval viisil.

Iga lugu on justkui osake suurest puslest - üks hetk, üks inimene, üks mõte. Nii, nagu võõrastest saavad head sõbrad või hetkest kasvab aasta, põimuvad osakesed omavahel ning moodustub tervik, mida Kelly’s Puzzle läbi muusika edasi jutustab.

Kelly Vask - vokaal, akustiline kitarr, elektrikitarr

“Mina olen Kelly - see väikene tütarlaps, kelle väikeste laulude pärast see kamp kokku sai. 

Laule hakkasin kirjutama põhikooli lõpus, aga ei arvanud kunagi, et keegi neid minuga koos võiks mängida tahta. Peale keskkooli tõi suur jonnakus mind Viljandi Kultuuriakadeemiasse muusikat õppima, kus kohtusin praeguste Kelly’s Puzzle’i liikmetega. 


Meie muusika juures pean kõige olulisemaks seda, et kõik saaksid lugudesse peita killukese iseendast. Laulud leiavad oma olemuse ühise otsimise teel nii, et meie iseloomud oleksid siiski eristatavad ja tajutavad. Mart on ikkagi Mart ja Kristiina on Kristiina. Mis sest, et kelle lood. 


Aga väärt sõbrad olen ma leidnud. Ja nad on imelised muusikud ka. :)”

Kristiina Ristmäe - klahvpillid, taustavokaal

“tsau, olen kiku. minu kätud ronivad mööda lembitusse (loe: kiku macbook) midi-signaale saatvaid klahve ja minu hääl lisab kelly vokaalsesse puslesse veel ühe tüki. 

ansambli kontekstis võib mind iseloomustada sõnaga “kallistus”. soundimaailm, mis lembitus peitub, justkui embab kõigi tämbreid ja värve… ja seob nad veel tugevamini kokku. 

olen koosseisu värskeim liige. täpsemalt 2017 aasta 20. augustist, kui spontaanselt mardibussi istusin ja saaremaale jaanisauna sattusin. ma lihtsalt olin õigel ajal õiges kohas; õigete inimestega. ja mul oli 100 hernest suus.“

Jaan-Eerik Aardam - elektrikitarr, taustavokaal

“Tere, mina olen Jaan-Eerik. Mina mängin Kelly’s Puzzle’is elektrikitarri ja toetan taustavokaalidega.


Puutusin muusikaga kokku juba varajases eas, eelkõige tänu emale, kes on muusikaõpetaja ja kellega koos sai alustatud klaveriklahvide vajutamist 2-3 aastaselt. Edasi jätkasin nii klaveri mängimise kui ka laulmisega kuni viimaks 14 aastaselt avastasin enda jaoks kitarri.

Pärast paariaastast iseõppimisperioodi jätkasin kitarri ja muusika radadel Kuressaare muusikakoolis legendaarse Tiit Pauluse käe all, tänu kellele otsustasin ka 2014. aastal astuda sisse Viljandi kultuuriakadeemiasse. Siin tutvusin kõigi teiste noorte ja võrratute muusikutega bändist Kelly’s Puzzle ja nii meie teekond alguse saigi.”

Mart Nõmm - basskitarr

“Tere! Mina olen Mart. Pärit olen ühest tavalisest depressiivsest Eesti väikelinnast Pärnumaalt ja elutee on viinud mind kokku nelja suurepärase muusikuga, kellega koos moodustame Kelly’s Puzzle-i. Mina pean muusikas oluliseks spontaansust ja naudingut. Tee seda mida sa armastad ja siis ongi kõik hästi. Vähemalt nii nad mulle vanasti koguaeg korrutasid. 

***

Tere. Mina olen Mart. Logistik. Tegelikult ei ole ma mingi logistik, aga saatuse tahtel olen ma ainus liige selles bändis, kellel on auto. Nüüd on Kellyl ka, aga mul on suurem. Tõenäoliselt saingi ma just tänu sellele omadusele Kelly’s Puzzle-i liikmeks. Jah, mul on auto. Suur sinine buss.”

Henri Tammai - trummid

“Tere. Mina olen Henri Tallinnast. Aastal 2016 tulin ära Viljandisse, kus asusin kohe isukalt tiksuma ja mussi tegema. Yldiselt peaks mul “põhipilliks” olema trummid, kuid klahvimängijate täieliku puuduse tõttu hakkasin siinseal ka klahvpillimängu harrastama. Just tänu sellele sattusin kokku mängima selliste ilusate ja toredate inimestega nagu meil siin hetkel tegu on.

 

Juhtus igast asju. Kadusid sekundite järel sekundid, minutite järel möödusid minutid, läksid hetked. Tänaseks päevaks on formuleerunud ansambel Kelly’s Puzzle, kus kõik on oma õiged intsrumendid taas yles leidnud, asi toimib ja vibe on parem kui kunagi varem.


Ja lõpetuseks tahaks öelda, et kamoon rahvas, tsekkige seda bändi, tegelt ka, see muss ja sound on ülicool ja hästi ilus ja mahechill ja mul on tõesti hea meel kaasa lüüa ja oma panus anda.”